Söve Tutkalı

Stren akrilik kompolimer emülsiye esaslı polimerik malzeme olan ürünümüz mevsimsel koşullara uyumlu olabilecek şekilde ideal esneklik ve sertliğe sahip olan bir kimyasaldır. İdeal esneklikten kastımız yazın 2 mt’lik kaplanmış bir sövenin “O” biçimine gelebilmesini ifade eder. Kışın ise aynı 2 mt’lik kaplanmış bir söve “U” formuna çok rahatlıkla gelebilir. Ve aynı şekilde de ideal sertliktedir.
Söve harcı tutkalımızla yapılmış bir ürün cephede çatlama, kırılma ve döküme yapmaz. Akmaz (yağmur, kar vb. hava koşulları), bakterilenme yapmaz, darbe dayanımı ve UV dayanımı yüksektir. 5 yılda bir üzerine boya yapıldığı taktirde binanın ömrü kadar dayanıklıdır. Su bazlı olup hiçbir şekilde yanıcı ve patlayıcı alev alıcı özellik taşımaz. Şantiyelerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

TANIM

Stren akrilik kompolimer emülsiye esaslı polimerik malzeme olan ürünümüz mevsimsel koşullara uyumlu olabilecek şekilde ideal esneklik ve sertliğe sahip olan bir kimyasaldır. İdeal esneklikten kastımız yazın 2 mt’lik kaplanmış bir sövenin “O” biçimine gelebilmesini ifade eder. Kışın ise aynı 2 mt’lik kaplanmış bir söve “U” formuna çok rahatlıkla gelebilir. Ve aynı şekilde de ideal sertliktedir. Söve harcı tutkalımızla yapılmış bir ürün cephede çatlama, kırılma ve döküme yapmaz. Akmaz (yağmur, kar vb. hava koşulları), bakterilenme yapmaz, darbe dayanımı yüksektir, UV dayanımı yüksektir. 5 yılda bir üzerine boya yapıldığı taktirde binanın ömrü kadar dayanıklıdır.

Kullanım şekli

Mila Söve Tutkalına 3,5 -4,5 katı kadar dolgu rahatlıkla girilebilir. Örneğin: kalsit ve dolamit kullanılıcak ise tutkal ve dolgu oranımız 1/4 (çeyrek)  olacaktır. Silis kumu, kuvars ve mermer tozu kullanılacak ise tutkal ve dolgu oranımız 1/3,5 olacaktır. Devirli mikserde 45 dk ile 1 saat maksimum karıştırılıp ideal çekme kıvamını almış olacağız. Söve tutkalımız çekmeye hazır hale gelecektir. Depolama sıcaklığı + – 15 °C – 40/45 °C dir. Raf ömrü varil veya bidonda hava almadığı sürece 1 yıldır.

Not: Mila Söve Tutkalı su bazlı olup hiçbir şekilde yanıcı ve patlayıcı alev alıcı özellik taşımaz. Şantiyelerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Ürünlerimizle ilgili fiyat teklifi almak istermisiniz ?