Silikonlu Parlak Dış Cephe Boyası

Silikonlu bağlayıcılar ve sentetik reçinelerle modifiye edilmiş, mekanik pigmentlerle renklendirilmiş, uzun ömürlü, kendini yıkama özelliğine sahip, her türlü iklim koşullarına dayanıklı parlak dış cephe boyasıdır.
Kendini yıkama özelliğine sahip olup, zorlu iklim koşullarına karşı dayanıklıdır. Yüksek örtücülük gücüne sahiptir. Çatlama ve dökülme yapmaz. Kendiliğinden parlak olup üzerine cila, parlatıcı vs. gerek duymaz. Sağlığa ve çevreye zararsızdır. İçeriğinde kanserojen maddeler bulunmaz. Kabarma ve dökülme yapmaz yüksek kapatma gücüne sahip olup özenle hazırlanmış renkler ile yapıların dış cephelerinde kalıcı dekoratif ve güzel bir görünüm sağlar. Neme ve suya dayanıklı, alkali ve kimyasal direnci yüksektir.
Uygulama yapılacak zemin kuru ve temiz olmalı, aderansı azaltacak yağ, kir ve toz olmamalıdır. Zayir ve taşıyıcı özelliği olmayan bölgelere İZOASTAR bol miktarda sürülmelidir. Yüzeye iki kat halinde fırça veya rulo ile uygulanır.1.Kat boyunca ortalama %20,2.kat boyaya ise ortalama %10 oranında su ilave edilir. Su oranı yüzeyin emiciliğine göre değişebilir.
Binaların dış ve iç kısımlarında, her türlü duvar, prekast, söve, ahşap ve antipas uygulanmış metal yüzeylerde, uygun astarlar ile ideal bir cephe kaplama ve boyası olarak kullanılabilir.
Boyanın kuruma süresi +20°C de (nem oranı % 50 iken) 1-3 saattir. Bünyesel kuruma ve sertleşmesi 48 saattir.
Tek katta ortalama 0,100 – 0,150 kg/ m² . Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.
2,5 KG, 7,5 KG, 15 KG Plastik Kova

TANIM

Mila Silikonlu Parlak Dış Cephe Boyası, silikonlu bağlayıcılar ve sentetik reçinelerle modifiye edilmiş,mekanik pigmentlerle renklendirilmiş,uzun ömürlü, kendini yıkama özelliğine sahip, her türlü iklim koşullarına dayanıklı parlak dış cephe boyasıdır.

 

ÖZELLİKLERİ

*Mila Silikonlu Parlak Dış Cephe Boyası, kendini yıkama özelliğine sahip olup, zorlu iklim koşullarına karşı dayanıklıdır.

*Yüksek örtücülük gücüne sahiptir. Çatlama ve dökülme yapmaz.

* Kendiliğinden parlak olup üzerine cila, parlatıcı, v.s gerek duymaz.

*Mila Silikonlu Parlak Boya, sağlığa ve çevreye zararsızdır. İçeriğinde kanserojen maddeler bulunmaz.

*Kabarma ve dökülme yapmaz yüksek kapatma gücüne sahip olup özenle hazırlanmış renkler ile yapıların dış cephelerinde kalıcı dekoratif ve güzel bir görünüm sağlar.
*Mila Parlak Boya, neme ve suya dayanıklı, alkali ve kimyasal direnci yüksektir.

 

UYGULANACAK YÜZEYLER

Binaların dış ve iç kısımlarında, her türlü duvar, prekast, söve, ahşap ve antipas uygulanmış metal yüzeylerde, uygun astarlar ile ideal bir cephe kaplama ve boyası olarak kullanılabilir.

 

UYGULAMA

Uygulama yapılacak zemin kuru ve temiz olmalı, aderansı azaltacak yağ, kir ve toz olmamalıdır. Zayir ve taşıyıcı özelliği olmayan bölgelere İZOASTAR bol miktarda sürülmelidir. Yüzeye iki kat halinde fırça veya rulo ile uygulanır.1.Kat boyunca ortalama %20,2.kat boyaya ise ortalama %10 oranında su ilave edilir. Su oranı yüzeyin emiciliğine göre değişebilir
BOYANIN HAZIRLANIŞI

Mila Silikonlu Dış Cephe Boyası kullanılmadan önce iyice karıştırılmalı ve zeminin durumuna göre ilk katta %50 ile %100 oranında su ile inceltilmeli ve son katta %20 oranında su ilave edilerek inceltilmelidir.

KURUMA SÜRESİ

Boyanın kuruma süresi +20°C de (nem oranı % 50 iken) 1-3 saattir. Bünyesel kuruma ve sertleşmesi 48 saattir.
SARFİYAT

Tek katta ortalama 0,100 – 0,150 kg/ m² . Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

 

DEPOLAMA

Açılmamış ambalajında, serin yerde dondan korunarak iki yıl saklanabilir. Direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

 

AMBALAJ
2,5 lt, 7,5 lt, 15 lt
 

RİZİKO UYARILARI

R 43: Cilde temas ile duyarlılığın artması mümkündür.
 

GÜVENLİK UYARILARI

S 2: Çocukların eline geçmemelidir.
S 23: Gaz/Duman/Buhar/Aerosol teneffüs etmeyiniz.
S 24/25: Gözlerle ve ciltle temastan kaçınınız.
S 37: Uygun koruyucu eldiven kullanınız.
S 46: Yutulması halinde derhal doktora başvurunuz ve ambalaj ya da etiketi gösteriniz.
S 56: Bu maddeyi ve kabın bunun için ruhsatlı özel atık deposuna teslim ediniz.
Ürünlerimizle ilgili fiyat teklifi almak istermisiniz ?