Silikonlu Mat İç Cephe Boyası

Akrilik esaslı, silikon katkılı, mat görünümlü, dekoratif birinci sınıf iç cephe son kat duvar boyasıdır.
Yüksek kapatma ve silinebilme özelliğine sahip iç cephe boyasıdır. Sararma solma yapmaz. Uzun yıllar boyunca evinize ahenk katar. Koyucu özelliğe sahip olup, dekoratiftir. Kabarma ve dökülme yapmaz. Nefes alma kabiliyeti sayesinde duvardaki rutubeti dışarı atar. Sağlığa ve çevreye zararsızdır. İçerisinde kanserojen maddeler bulundurmaz. Mat dokudaki görünümü ile yüzey hatlarını göstermez.
Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, tozsuz, yağ kir gibi yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Mila mat macun, astarlama ve alt yüzey işlemi tamamlanmış iç mekanlarda son kat boyası olarak kullanılır. Milamat uygulamasına geçilmeden önce macunlu alçı ve emici yüzeylere şeffaf izoastar kullanılması tavsiye edilir. Astarın kurumasını takiben iki kat halinde rulo veya fırça ile uygulanır.
Yeni mineral esaslı iç yüzey duvar ve tavanlarda, daha önce boyanmış ve rengini kaybetmiş, kendini taşıyabilen eski boyalı yüzeylerde, saten alçı, macun gibi alt zemin hazırlığı yapılmış yüzeylerde, cam tekstili ve duvar kağıdı üzerinde son kat boya olarak güvenle kullanılır.
Boyanın kuruma süresi +20°C’de (nem oranı % 50 iken) 1-3 saattir. Bünyesel kuruma ve sertleşmesi 48 saattir.
Tek katta ortalama 0,100 – 0,150 kg/ m² . Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.
3,5 KG, 10 KG, 20 KG Plastik Kova
Ürünlerimizle ilgili fiyat teklifi almak istermisiniz ?