Silikonlu Dış Cephe Astarı

Silikon modifiye akrilik emülsiyon esaslı, pigmentli, örtücülüğü, aderans (yapışma) ve penetrasyon gücü yüksek, yapı son kat dış cephe astar boyasıdır.
Yüzeylere çok iyi nüfuz ederek son kat boyanın tutunabileceği sağlam zeminler oluşturur. Boya performansını artırır ve boya sarfiyatını azaltır. İnce dokuya sahip olduğundan zeminin teneffüs gücüne etki etmez. İçeriğindeki silikon sayesinde su itici özelliğe sahiptir. Farklı emiciliğe sahip yüzeylerde son kat boyada oluşabilecek renk dalgalanmalarının önüne geçer. Her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde son kat ürünlerin uygulamasından önce iç cephelerde astar olarak kullanılır. Özel dolgu sistemi sayesinde aderans gücü yüksektir.
Mila Silikonlu Astarın, uygulama yapılacak yüzeyin sağlam, kuru, temiz ve kendini taşıyabilecek durumda olması gerekmektedir. Varsa her türlü kir, toz, kalıp yağı ve gevşek tabakalardan arındırılmalıdır. Beton, brüt beton, yeni sıvalı yüzeylerde priz süresi beklenmeli (28 gün), gevşek sıva tanecikleri yüzeyden raspa veya benzeri yöntemlerle temizlenmelidir. Yeni sıvalı yüzeylerde 4 hafta beklenmelidir. Gerekliyse yüzey düzeltme ve tamiratları yapılmalıdır. Bunun için yüzeydeki kot farkına ve yüzey bozukluğunun durumuna göre tamir macunları ve/veya dış cephe macunundan uygun olanı ile düzeltilmelidir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra ; rulo, fırça veya havasız püskürtme yöntemi ile uygulanmalıdır. Sıcak havalarda saat 10.00-16.00 arası uygulama yapılması önerilmemektedir. Gölge olan cephelerde uygulama yapılması tavsiye edilir. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olması ve her türlü yağış, çiğ ve dondan korunması gerekmektedir. Astar ve her kat boya arasında 6–8 saat beklenilmesi ve bu süre boyunca yüzeyin, don ve yağmurdan korunması gerekir.
Akrilik ve mineral esaslı, sıvalar, beton, brüt beton, betopan, rengini kaybetmiş ancak kendini taşıyabilen eski boyalı, terasit tipi yüzeylere uygulanabilir. Uygulama yapılacak yüzeydeki bozukluklar mutlaka en iyi şekilde giderilmelidir. Düşük örtücülük uyarısı bulunan son kat boyalar için, astarın son kat boyanın renk tonuna uygun bir tonda ve sistemsel olarak önerilen şekilde, renklendirilerek uygulanması gerekmektedir.
Son kat boya uygulaması 6-8 saattir.
Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine, yapısına ve arzu edilen desene göre 1 Litre ile tek katta 7-12 m² alan astarlanabilir. Kalın tekstürlü yüzeylerde (serpme sıva, tarak mozaik, kalın tane doku vb.) ortalama %40 fazla sarfiyat olacağına dikkat edilmedir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır
3,5 KG, 10 KG, 20 KG Plastik Kova

TANIM

Mila Silikonlu Astar, silikon modifiye akrilik emülsiyon esaslı, pigmentli, örtücülüğü, aderans (yapışma) ve penetrasyon gücü yüksek, yapı son kat dış cephe astar boyasıdır.

 

ÖZELLİKLERİ:

*Yüzeylere çok iyi nüfuz ederek son kat boyanın tutunabileceği sağlam zeminler oluşturur.

*Boya performansını artırır ve boya sarfiyatını azaltır.

*İnce dokuya sahip olduğundan zeminin teneffüs gücüne etki etmez.

*İçeriğindeki silikon sayesinde su itici özelliğe sahiptir.

*Farklı emiciliğe sahip  yüzeylerde son kat boyada oluşabilecek renk dalgalanmalarının önüne geçer.

*Her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde son kat ürünlerin uygulamasından önce iç cephelerde astar olarak kullanılır.

*Özel dolgu sistemi sayesinde aderans gücü yüksektir.

 

UYGULANACAK YÜZEYLER

Mila Silikonlu Astar, akrilik ve mineral esaslı, sıvalar, beton, brüt beton, betopan, rengini kaybetmiş ancak kendini taşıyabilen eski boyalı, terasit tipi yüzeylere uygulanabilir. Uygulama yapılacak yüzeydeki bozukluklar mutlaka en iyi şekilde giderilmelidir. Düşük örtücülük uyarısı bulunan son kat boyalar için, astarın son kat boyanın renk tonuna uygun bir tonda ve sistemsel olarak önerilen şekilde, renklendirilerek uygulanması gerekmektedir.

 

UYGULAMA

Mila Silikonlu Astarın, uygulama yapılacak yüzeyin sağlam, kuru, temiz ve kendini taşıyabilecek durumda olması gerekmektedir. Varsa her türlü kir, toz, kalıp yağı ve gevşek tabakalardan arındırılmalıdır. Beton, brüt beton, yeni sıvalı yüzeylerde priz süresi beklenmeli (28 gün), gevşek sıva tanecikleri yüzeyden raspa veya benzeri yöntemlerle temizlenmelidir. Yeni sıvalı yüzeylerde 4 hafta beklenmelidir. Gerekliyse yüzey düzeltme ve tamiratları yapılmalıdır. Bunun için yüzeydeki kot farkına ve yüzey bozukluğunun durumuna göre tamir macunları ve/veya dış cephe macunundan uygun olanı ile düzeltilmelidir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra ; rulo, fırça veya havasız püskürtme yöntemi ile uygulanmalıdır. Sıcak havalarda saat 10.00-16.00 arası uygulama yapılması önerilmemektedir. Gölge olan cephelerde uygulama yapılması tavsiye edilir. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olması ve her türlü yağış, çiğ ve dondan korunması gerekmektedir. Astar ve her kat boya arasında 6 – 8 saat beklenilmesi ve bu süre boyunca yüzeyin, don ve yağmurdan korunması gerekir.

 

HAZIRLANIŞI

En çok %10 oranında temiz su ile inceltilir.

 

KURUMA SÜRESİ

Son kat boya uygulaması : 6-8 saat

 

SARFİYAT

Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine, yapısına ve arzu edilen desene göre 1 Litre ile tek katta 7-12 m² alan astarlanabilir. Kalın tekstürlü yüzeylerde (serpme sıva, tarak mozaik, kalın tane doku vb.) ortalama %40 fazla sarfiyat olacağına dikkat edilmedir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır

 

DEPOLAMA

Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 3 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız. AMBALAJ

15 L, 2,5 L

ZARARLILIK İFADESİ

H317 :Alerjik cilt reaksiyonlarına yol açar.

ÖNLEM İFADELERİ

P101 :Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ambalajı veya etiketi saklayın.

P102 :Çocukların erişemeyeceği yerde saklayın.

P103 :Kullanmadan önce etiketi okuyun.

P261 :Tozunu/dumanını/gazını/sisini/buharını/spreyini solumaktan kaçının.

P280 :Koruyucu eldiven/koruyucu kıyafet/göz koruyucu/yüz koruyucu kullanın.

P321 :Özel müdahale gerekli (etikete bakın)

P363 :Kirlenmiş giysilerinizi yeniden kullanmadan önce yıkayın.

P333+P313 :Ciltte tahriş veya kaşıntı söz konusu ise: Tıbbi yardım/müdahale alın.

P501 :İçeriği/kabı yerel/bölgesel/ulusal/uluslararası mevzuata uygun şekilde bertaraf edin.

Ürünlerimizle ilgili fiyat teklifi almak istermisiniz ?