Şeffaf Saten Alçı Astarı

Alçı yüzeylerin yüksek emiciliğini dolayısıyla, boyama işleminde yaşanan sorunlara kesin çözüm getiren, kopolimer emülsiyon esaslı, kullanıma hazır şeffaf bir alçı yüzey astarıdır.
Yüzeylere çok iyi nüfuz ederek son kat boyanın tutunabileceği sağlam zeminler oluşturur. Boya performansını artırır ve boya sarfiyatını azaltır. İnce dokuya sahip olduğundan zeminin teneffüs gücüne etki etmez. Kesinlikle film oluşturmaz. Farklı emiciliğe sahip yüzeylerde son kat boyada oluşabilecek renk dalgalanmalarının önüne geçer. Her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde son kat ürünlerin uygulamasından önce iç cephelerde astar olarak kullanılır.
Uygulama yapılacak yüzeyler, yapışmayı azaltıcı toz, kir ve yağdan arındırılmalı, eski ve kabarmış boya tabakalarından tümüyle temizlenerek kuru, sağlam ve temiz hale getirilmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapmadan önce yüzeyin kürlenmesi için en az 28 gün beklenmelidir. Binanın su ile ilgili tüm izolasyon önlemleri alınmış olmalıdır. Eski sentetik bazlı yüzeyler iyice zımparalanıp, zımpara tozları yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Uygulama öncesinde saten alçı astarı iyice karıştırılmalıdır. Saten alçı astarı karıştırıldıktan sonra fırça, rulo veya püskürtme sistemi ile inceltilmeden yüzeye tek kat uygulanmalıdır. SATEN ALÇI ASTARI uygulamasından en az 6 saat sonra boya uygulamasına geçilmelidir. Uygulama sırasında ve bunu takip eden 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı, minimum 5°C olmalı ve yüzey yağış almamalıdır. Malzeme yağmura maruz kalan yatay yüzeylerde kullanılmamalıdır.
Saten alçı, alçıpan gibi ilk defa boyanacak yüzeyler ile çok emici ve tozuma karakterli yüzeylerin boya alt astarlamasında kullanılır.
Boya uygulaması için tam kuruması 6 saattir. Daha düşük sıcaklık ve daha yüksek bağıl nem, kuruma süresini uzatır.
Yüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak tek katta ortalama 0.090 lt/m2
10 KG, 20 KG Plastik Kova

TANIM

Mila Şeffaf Saten Alçı Astarı, alçı yüzeylerin yüksek emiciliğini dolayısıyla, boyama işleminde yaşanan sorunlara kesin çözüm getiren, kopolimer emülsiyon esaslı, kullanıma hazır şeffaf bir alçı yüzey astarıdır.

 

ÖZELLİKLERİ:

*Yüzeylere çok iyi nüfuz ederek son kat boyanın tutunabileceği sağlam zeminler oluşturur.

*Boya performansını artırır ve boya sarfiyatını azaltır.

*İnce dokuya sahip olduğundan zeminin teneffüs gücüne etki etmez.

*Kesinlikle film oluşturmaz.

*Farklı emiciliğe sahip  yüzeylerde son kat boyada oluşabilecek renk dalgalanmalarının önüne geçer.

*Her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde son kat ürünlerin uygulamasından önce iç cephelerde astar olarak kullanılır.

 

UYGULANACAK YÜZEYLER

Mila Saten Alçı Astarı, saten alçı, alçıpan gibi ilk defa boyanacak yüzeyler ile çok emici ve tozuma karakterli yüzeylerin boya alt astarlamasında kullanılır.

 

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler, yapışmayı azaltıcı toz, kir ve yağdan arındırılmalı, eski ve kabarmış boya tabakalarından tümüyle temizlenerek kuru, sağlam ve temiz hale getirilmelidir. Yeni mineral yüzeyler üzerine uygulama yapmadan önce yüzeyin kürlenmesi için en az 28 gün beklenmelidir. Binanın su ile ilgili tüm izolasyon önlemleri alınmış olmalıdır. Eski sentetik bazlı yüzeyler iyice zımparalanıp, zımpara tozları yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Uygulama öncesinde SATEN ALÇI ASTARI iyice karıştırılmalıdır. SATEN ALÇI ASTARI karıştırıldıktan sonra fırça, rulo veya püskürtme sistemi ile inceltilmeden yüzeye tek kat uygulanmalıdır. SATEN ALÇI ASTARI uygulamasından en az 6 saat sonra boya uygulamasına geçilmelidir. Uygulama sırasında ve bunu takip eden 24 saat boyunca ortamın ve uygulama yapılacak yüzeyin sıcaklığı, minimum 5°C olmalı ve yüzey yağış almamalıdır. Malzeme yağmura maruz kalan yatay yüzeylerde kullanılmamalıdır.

 

HAZIRLANIŞI

Mila Saten Alçı Astarı, gerektiğinde su ile inceltilebilir.

 

KURUMA SÜRESİ

Boya uygulaması için tam kuruması: 6 saat
Daha düşük sıcaklık ve daha yüksek bağıl nem, kuruma süresini uzatır.

 

SARFİYAT

Yüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak tek katta ortalama 0.090 lt/m2

 

DEPOLAMA
Orijinal açılmamış ambalajlarda 12 ay

AMBALAJ
5 lt ve 20 lt’lik plastik bidon.
Uyarılar
> S2 Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.
> S24/25 Göz ve cilt temasından sakınınız.
> S46 Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.

 

Ürünlerimizle ilgili fiyat teklifi almak istermisiniz ?