Pratik Geçiş Astarı

Akrilik emülsiyon esaslı, özellikle solvent bazlı boyadan su bazlı boyaya geçişte, iç cephe sıvalı sağlam yüzeylerde ve renk geçişlerinde kullanılabilecek dolgulu iç cephe astarıdır.
Yüzeylere çok iyi nüfuz ederek son kat boyanın tutunabileceği sağlam zeminler oluşturur. Boya performansını artırır ve boya sarfiyatını azaltır. İnce dokuya sahip olduğundan zeminin teneffüs gücüne etki etmez. Suya ve neme karşı direnç sağlar. Erken kurumayı engeller. Farklı emiciliğe sahip yüzeylerde son kat boyada oluşabilecek renk dalgalanmalarının önüne geçer. Her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde son kat ürünlerin uygulamasından önce iç cephelerde astar olarak kullanılır.
Uygulamadan önce kabarmış, gevşek ve sağlıksız görünümlü yüzeyler kazınmalı, eski sentetik boyalı yüzey hafifçe zımparalanarak yağ ve kir yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Geçiş Astarı fırça veya rulo ile tek kat olarak tatbik edilir.
Solvent bazlı boya üzerine su bazlı iç cephe boya uygulanarak değişiklik yapılmak istendiğinde geçiş astarı olarak kullanılır. Ayrıca her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde son kat ürünlerin uygulamasından önce iç cephelerde astar olarak kullanılır.
Eski yüzeye bağlı olarak kuruma süresi değişir. Eski yüzey su bazlı boya ise 6 saat, solvent bazlı boya ise 24 saatte kurumasını tamamlar.
Tek katta 10 m²/L
3,5 KG, 10 KG, 20 KG Plastik Kova
Ürünlerimizle ilgili fiyat teklifi almak istermisiniz ?