Elyaflı Sutut

Elastomerik akrilik kopolimer reçine esaslı Mila Elyaflı Sutut; su yalıtımında riskli kabul edilen bölgeler için geliştirilmiş, kullanıma hazır, polipropilen mikro elyaf katkılı, beyaz renkli, likit membran su yalıtım malzemesidir.
Eski yapılarda zamanla oluşan termik veya oturmalardan meydana gelmiş çatlakların üzerine kolaylıkla su yalıtımı yapılmasını sağlar. Uygulanan su yalıtımının zaman içerisinde meydana gelen makro-çatlaklar neticesiyle zarar görmesini engelleyerek yeni bir uygulama daha yapılmasına gerek bırakmaz. Yapısındaki polipropilen mikro elyaf sayesinde güçlendirilmiş Elyaflı Sutut, mekanik darbelere karşı daha etkili olarak dayanım gösterir. Sıcak soğuk farklarından etkilenmez. (-20°C ± 80°C) Üzeri aynı elastikiyet yapısına sahip sadece su bazlı boya ile boyanabilir. Yapısındaki biyosidler sayesinde malzeme üzerinde bakteri üremez. Mineral esaslı yüzeylere, ahşap ve eloksalı alınmış metal yüzeylere mükemmel yapışma sağlar.
Mila Elyaflı Sutut, nemsiz, kuru ve temiz yüzeylere uygulanmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeydeki ürünün yapışmasını engelleyecek her tür yağ, kir, toz ve gevşek zemin temizlenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeylerin, göllenme yapmayacak bir eğime sahip olması gerekir Zemindeki boşluklar, çukurlar tamir harcı ile doldurulmalıdır. Yüzeyin durumuna göre Elyaflı Sutut uygulanmadan önce, % 100 oranında suyla inceltilmiş Sutut’la bir kat astar çekilmeli ve üzerine iki kat Elyaflı Sutut uygulanmalıdır. (Elyaflı Sutut inceltme yapılmadan kullanılmalıdır. Uygulama, minimum iki kat olarak yapılmalıdır.) Katlar arasında en fazla 24 saat beklenmeli ve ikinci kat birinci kata 90° dik istikamette uygulanmalıdır. Birleşim noktaları şerit halinde uygulanmalıdır. Elyaflı Sutut özellikle kuru havalarda +5°C ile +35°C arasında uygulanmalıdır. Yağmur, kar ve don gibi hava şartlarında uygulama yapılmamalıdır. Uygulama yapılan yüzeyler 48 saat olumsuz hava şartlarından korunmalıdır. Elyaflı Sutut uygulanan tüm yüzeylerin dış etkilere karşı performans ve gerekli dayanımı göstermesi için üzerinin şap, seramik veya benzer kaplamalarla korunması gereklidir. Uygulama araçları suyla temizlenmelidir.
Çatılar, temeller, bodrum duvarları gibi su yalıtımı isteyen beton, sıva, tuğla, çini, galvanizli sac ve ahşap yüzeylerde, özellikle birleşim noktalarında ya da çatlama riski olan kısımlarında, süzgeç ve baca diplerinde güvenle kullanılabilir.
(20 °C % 65 HR’de):İlk kuruma 12 saat. İkinci kat 24 saat. Tam kuruma 48 saat.
Mila Elyaflı Sutut, uygulanan yüzeyin; yapısına, pürüzlülüğüne ve gözenekliliğine bağlı olarak her kat için; ortalama düşeyde 0,750-1 kg/m², yatayda 1-1,5 kg/m²’dir. Verilen sarfiyatlar yaklaşık değerler olup; yüzeyin gözenek ve boşluk yapısına göre farklılıklar olacağından, kesin sarfiyat iş bitiminde belli olacaktır.
1kg, 3kg, 10kg, 20kg PE kova
Ürünlerimizle ilgili fiyat teklifi almak istermisiniz ?