Kauçuklu Dış Cephe Boyası

Özel akrilik ve kauçuklu sentetik reçinelerle modifiye edilmiş %600 esnekliğe sahip, kendini yıkama özelliğine sahip, su itici uzun ömürlü dış cephe boyasıdır.
Her türlü yüzeye mükemmel yapışır ve yüzeyde ki kılcal çatlakları doldurur. Uzun yıllar bünyesine su kabul etmez. Tüm atmosferik şartlara dayanıklıdır. Kesinlikle sararma solma yapmaz. İstenilen desen ve kalınlık rulo ile verilebilir. Nefes alma kabiliyeti sayesinde duvarda ki nemi dışarı atar.
Uygulama yapılacak yüzeyler; her türlü kir, yağ ve tozdan, eski boya kalıntılarından arındırılmış temiz ve kuru olmalıdır. İlk defa boyanacak ve çok emici yüzeyler için mutlaka Mila Akrilik Astar (Beyaz) kullanılmalıdır. Astar uygulamasından sonra en az 6 saat beklenmelidir. Daha sonra Mila Elastik Kauçuklu Dış Cephe boyası tatbik edilir. Uygulama sırasında yüzey ve hava ısısı en az +5°C ve en çok +30°C olmalıdır.
Alçı, beton, tuğla, prefabrik beton, ahşap yüzeylere uygulanabilir. Bilhassa deniz suyunun ve rutubetin etkin olduğu bölgelerdeki başarı ile kullanılabilir.
Boyanın kuruma süresi +20°C de (nem oranı % 50 iken) 1-3 saattir. Bünyesel kuruma ve sertleşmesi 48 saattir.fghbgjhgjhnhujyutfhg
1m² yüzey için ; düz 400-600 gr, desenli 600-1,500 gr
10 KG, 20 KG Plastik Kova

 

TANIM

Mila Elastik Kauçuklu Boya, özel akrilik ve kauçuklu sentetik reçinelerle modifiye edilmiş %600 esnekliğe sahip, kendini yıkama özelliğine sahip,su itici uzun ömürlü dış cephe boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ

*Mila Elastik Boya, her türlü yüzeye mükemmel yapışır ve yüzeyde ki kılcal çatlakları doldurur.

*Mila Elastik Kauçuklu Dış Cephe Boyası uzun yıllar bünyesine su kabul etmez.

*Tüm atmosferik şartlara dayanıklıdır. Kesinlikle sararma solma yapmaz.

*Mila Elastik Boyaya istenilen desen ve kalınlık rulo ile verilebilir.

* Nefes alma kabiliyeti sayesinde duvarda ki nemi dışarı atar.

UYGULANACAK YÜZEYLER
Alçı, beton, tuğla, prefabrik beton, ahşap yüzeylere uygulanabilir.
Bilhassa deniz suyunun ve rutubetin etkin olduğu bölgelerdeki başarı ile kullanılabilir.
UYGULAMA
Uygulama yapılacak yüzeyler; her türlü kir, yağ ve tozdan, eski boya kalıntılarından arındırılmış temiz ve kuru olmalıdır. İlk defa boyanacak ve çok emici yüzeyler için mutlaka MİLA Akrilik  Astar (Beyaz ) kullanılmalıdır. Astar uygulamasından sonra en az 6 saat beklenmelidir. Daha sonra MİLA Elastik Kauçuklu Dış Cephe boyası tatbik edilir. Uygulama sırasında yüzey ve hava ısısı en az +5°C ve en çok +30°C olmalıdır
BOYANIN HAZIRLANIŞI

Boya kullanılmadan önce iyice karıştırılmalı ve zeminin durumuna göre ilk katta %50 ile %100 oranında su ile inceltilmeli ve son katta %20 oranında su ilave edilerek inceltilmelidir.

KURUMA SÜRESİ

Boyanın kuruma süresi +20°C de (nem oranı % 50 iken) 1-3 saattir. Bünyesel kuruma ve sertleşmesi 48 saattir.
SARFİYAT

1m² yüzey için ; düz 400-600 gr, desenli 600-1,500 gr
DEPOLAMA
Ağzı açılmamış orijinal ambalajında oda sıcaklığında 2 yıldır.

Ürünlerimizle ilgili fiyat teklifi almak istermisiniz ?