BİZ KİMİZ?

MARKA HİKAYESİ

Mimari ve dekorasyonu şekillendiren, yeni keşiflerin öncülüğünü üstlenen Milacolor, Türkiye ekonomisine katma değer yaratmaya devam eden, Korusan Boya ve Kimya Sanayi’nin 40. Yılında renkli yolculuğuna başladı.

HAYATINIZA ESTETİK KATACAK DETAYLAR İÇİN; MİLACOLOR

Sektörün ihtiyaç duyduğu yenilikçi malzeme geliştirme odaklı, farklı bakış açıları ile kreatif çözümler sunarak duvarlarınıza sadece renk değil hayat veriyor. Milawall mağazalarında hayalinizdeki renkler duvarlarınızda hayat buluyor.

Yaşam alanları ve projeler için farklı çözümler arayanlar Milawall mağazalarında aradığı renklerin hikayeleri ile buluşup, sertifikalı ekiplerle uygulama desteği alabiliyor.

BU SENE EVİNİZDE MODA; MİLACOLOR

Sınırsız renk ve ton seçenekleriyle yaşam alanlarınızı düzenleyen Milacolor, doğal boya ve renkler değil, doğanın kendi renkleri ile İç Cephe Boyaları, Dış Cephe Boyaları, İç ve Dış Cephe Kaplamaları, İzolasyon Malzemeleri, Astarlar, Macunlar ve Özel Amaçlı Ürünler ile evinizin her köşesinde 40 yıllık deneyimini sizler ile paylaşıyor.

 

TARİHÇE

1978 yılında fotoğraf karesinde ki kadrosu ile birlikte mütevazi atölyesinde üretime başlar Korusan Boya. Bu atölyeden yola çıkarak geride bırakılan yıllar Türk boya sektörünün hem yurt içi hemde yurt dışı pazarında söz sahibi olacağının müjdecisiydi adeta.

Korusan Boya, ilk yıllarda inşaat piyasasının ihtiyaç duyduğu tamir harçları, hazır sıvalar ve izolasyon malzemeleri alanında yüksek kaliteli ürünler geliştirmiştir. Bu kaliteli ürünlere etkin satış ve pazarlama da dahil olunca hızla büyüme kaçınılmaz olmuştur artık.  Özgün fikirlerin buluşup yıllara yoğrularak geldiği 2000 yılının başında ise özellikle ismine yapışmış kalitesiyle kendisinden söz ettirmeyi başarmıştır.  Bu yıllarda özellikle Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Rusya, Azerbaycan, Ukrayna, Bulgaristan, Kosova gibi ülkelere Doğal Renkli Taş Sıva (Mineral Sıva)  ihracatı ile pazarda önemli bir pay kazanırken Türk Kalitesini de tanıtmıştır.

2000’li  yıllardan sonra söz konusu bilgi ve birikim ile pratikte kendisini göstererek ürün yelpazesine ”inşaat boyaları”nı da eklemiştir.

Günümüzde ise Milacolor markası ile iç cephe boyaları, dış cephe boyaları, efekt boyalar, dış cephe kaplamaları, astarlar, macunlar, söve gurubu ürünleri, özel amaçlı çözüm ürünleri ve izolasyon malzemelerinde gelişen teknoloji ve malzemelerin takipçisi olup, güçlü üretim alt yapısının yanında uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Yapıların kısa süreli değil kalıcı ve koruyucu bir nitelikle bezenmesi firmanın temel felsefesidir. Ani ve geçici zaman değil 38 yıllık tecrübesine yakışan kalıcılığı benimsemektedir.

Kendi ürettiğine sahip çıkan bir nesle, doğal boya ve renkler değil doğanın kendi rengini sunuyor.

 

MİSYON & VİZYON

1978 yılında başlayan serüven, 1995 yılında geride bıraktığı tecrübe,  bilgi birikimi ve her gün tazelenen genç beyin ile güçlü bir kuruluş olarak kendi kulvarındaki yerini aldı.
İç ve dış cephe boyaları, hazır sıvalar, tamir harçları, izolasyon malzemeleri üzerine değişen teknolojinin,  gelişen malzeme tekniklerinin yakın takipçisi olup, aynı sisteme özgün katkılarda bulunmuştur.

Özgün fikirlerin buluşup yıllarla yoğrularak geldiği 2000’li yılların başında özellikle kalitesine yapışmış adıyla kendisinden söz ettirmeye başarmıştır.

Söz konusu ettiğimiz bilgi birikimi pratikte kendisini göstererek; kılgısal olgunluğunu, uygulama güzelliğini,  uygulama sonuçlarını, doğal ortamında boyanın değişimini izleme ve test etme imkânı sağlamıştır. Geride kalan 38 yılın getirdiği tecrübe birikimi ve yine üzerine eklediği pozitif bilgi birikimiyle dünya şirketlerinin kulvarına girme yolundadır.

Yapıların kısa süreli değil kalıcı ve koruyucu bir nitelikle bezenmesi firmanın temel felsefesidir. Ani ve geçici zaman değil 38 yıllık tecrübesine yakışan kalıcılığı benimsemektedir.

1995 yılından sonra KORUSAN LTD olarak kurulup yoluna devam ederken özellikle Kazakistan, Kırgızistan, Ukrayna, Bulgaristan, Kosova ve Türk Cumhuriyetleri ile  Balkanlar’da ihracatını gerçekleştirerek “doğu” TÜRK KALİTESİ’ni tanıtmıştır.

Günümüzde ise MİLACOLOR markasını bünyesine alan KORUSAN yurt içinde de uzman kadrosu ile ürün, hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı amaçlamaktadır.

Kendi ürettiğine sahip çıkan bir nesle, doğal boya ve renkler değil doğanın kendi rengini sunuyor

 

Ürünlerimizle ilgili fiyat teklifi almak istermisiniz ?