Antibakteriyel Boya

Mila Antibakteriyel, su bazlı, tam silinebilir, küf ,bakteri ve mantar oluşumuna karşı dirençli, 1.sınıf, ipek mat dokuda dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.
Bakterilere geçit vermez, küf ve mantar oluşumuna karşı direç sağlar. İpeksi mat görünümlüdür. Sürüldüğü yüzeye canlılık kazandırır. Sararma solma yapmaz, uzun yıllar boyunca evinize ahenk katar. Yüksek örtücülük gücüne sahiptir. Çatlama ve dökülme yapmaz. Nefes alma kabiliyeti sayesinde duvardaki rutubeti dışarı atar. Sağlığa ve çevreye zararsızdır. İçeriğinde kanserojen maddeler bulunmaz. Işıkla kendini temizleyen fotokatalitik özelliğine sahiptir. Yüzeyde oluşabilecek lekelerin kolaylıkla temizlenmesine imkan verir. Kokusuz, insan ve çevre dostudur.
Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, tozsuz, yağ, kir gibi yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Macun, astarlama ve alt yüzey işlemi tamamlanmış iç mekanlarda son kat boyası olarak kullanılır. Uygulamasına geçilmeden önce macunlu alçı ve emici yüzeylere şeffaf izoastar kullanılması tavsiye edilir. Astarın kurumasını takiben iki kat halinde rulo veya fırça ile uygulanır. Uygulama esnasında ortam ve yüzey sıcaklığının +5 C ile + 30 C arasında olmasına dikkat edilmelidir.
Beton, brüt beton, sıva, MDF, betopan, tuğla, eski boyalı, cam tekstili, boyanabilir duvar kağıtları üzerine uygun astarları ile kullanılır. Saten alçı, macun çekilmiş, alt yapısı tamamlanmış yüzeylerde yüksek dekoratif performansını gösterir.
Mila Antibakteriyel boyanın kuruma süresi +20°C de (nem oranı % 50 iken) 1-3 saattir. Bünyesel kuruma ve sertleşmesi 48 saattir.
Tek katta yüzeye bağlı olarak ortalama 0.100 lt/m² dir.Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.
3,5 KG, 10 KG, 20 KG Plastik Kova

TANIM

Mila Antibakteriyel,  su bazlı, tam silinebilir, küf ,bakteri ve mantar oluşumuna karşı  dirençli, 1.sınıf, ipek mat dokuda dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ

*Mila Antibakteriyel İç Cephe Boyası , bakterilere geçit vermez, küf ve mantar oluşumuna karşı direç sağlar.

*İpeksi mat görünümlüdür. Sürüldüğü yüzeye canlılık kazandırır.

*Sararma solma yapmaz, uzun yıllar boyunca evinize ahenk katar.

*Yüksek örtücülük gücüne sahiptir. Çatlama ve dökülme yapmaz.

*Mila Antibakteriyel boya, nefes alma kabiliyeti sayesinde duvardaki rutubeti dışarı atar.

*Sağlığa ve çevreye zararsızdır. İçeriğinde kanserojen maddeler bulunmaz.

*Işıkla kendini temizleyen-Fotokatalitik özelliğine sahiptir.

*Mila Antibakteriyel Boya, yüzeyde oluşabilecek lekelerin kolaylıkla temizlenmesine imkan verir.

*Kokusuz, insan ve çevre dostudur.

UYGULANACAK YÜZEYLER
Beton, brüt beton, sıva, MDF, betopan, tuğla, eski boyalı, cam tekstili, boyanabilir duvar kağıtları üzerine uygun astarları ile kullanılır. Saten alçı, macun çekilmiş, alt yapısı tamamlanmış yüzeylerde yüksek dekoratif performansını gösterir.

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, tozsuz, yağ, kir gibi yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Macun, astarlama ve alt yüzey işlemi tamamlanmış iç mekanlarda son kat boyası olarak kullanılır. Uygulamasına geçilmeden önce macunlu alçı ve emici yüzeylere şeffaf izoastar kullanılması tavsiye edilir. Astarın kurumasını takiben iki kat halinde rulo veya fırça ile uygulanır. Uygulama esnasında ortam ve yüzey sıcaklığının +5 C ile + 30 C arasında olmasına dikkat edilmelidir

BOYANIN HAZIRLANIŞI

Mila Antibakteriyel Boya kullanılmadan önce iyice karıştırılmalı ve zeminin durumuna göre ilk katta %30 ile%50 arasında su ilave edilerek inceltilmelidir. ikinci kat boyamada ise %10-%20 oranında su ilave edilerek inceltme yapılmalıdır.

KURUMA SÜRESİ

Mila Antibakteriyel boyanın kuruma süresi +20°C de (nem oranı % 50 iken) 1-3 saattir. Bünyesel kuruma ve sertleşmesi 48 saattir.

SARFİYAT

Tek katta yüzeye bağlı olarak ortalama 0.100 lt/m² dir.Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

DEPOLAMA
Açılmamış ambalajında serin yerde, dondan ve direkt güneş ışığından korunarak 2 yıl saklanabilir.
AMBALAJ
3,5 Kg, 10 Kg, 20 Kg
TEHLİKE UYARILARI
R 43: Cilde temas ile duyarlılığın artması mümkündür.
GÜVENLİK UYARILARI
S2: Çocukların eline geçmemelidir.
S23: Gaz/Duman/Buhar/Aerosol teneffüs etmeyiniz.
S24: Cilde temas etmesini önleyiniz.
S37: Uygun koruyucu eldiven kullanınız.
S46: Yutulması halinde derhal doktora başvurunuz ve ambalajı ya da etiketi gösteriniz.
S56: Bu maddeyi ve kabını bunun için ruhsatlı özel atık deposuna teslim ediniz.

Antibakteriyel boya

Antibakteriyel boya, iç mekanlarda kullanılabilen ve bakteri oluşumuna engel olan bir boya türüdür. Yaşam alanlarında özellikle sağlık hizmetleri verilen ya da kişisel yaşam alanları olan alanlarda duvar köşelerinde bakteri ve bazı olumsuzluklar ortaya çıkabilir. Bu durumda alınabilecek önlemlerden biri de doğru boyayı seçmektir. Antibakteriyel boya yaşam alanlarında bakteri, küf ve mantar oluşumuna engel olan boyalardır. Uygulandığı alanda hiçbir şekilde bakteri ve virüs ortaya çıkmaz. Aynı zamanda bu boya olumsuz koşullara karşı yüksek dirence de sahiptir. En yüksek kalitede boya olan antibakteriyel boya ipek mat dokudadır ve dekoratif bir boya olarak da uygulanabilir. Bu ürün genellikle iç cephelerde son kat boyası olarak uygulanır. Her türlü yaşam alanında sorunsuz olarak uygulanabilir. Kolay silinebilen su bazlı bir boyadır. Nemli bir bez yardımıyla kolayca silebilir ve üzerinde yer alan tüm kirlilikleri ortadan kaldırabilirsiniz. Antibakteriyel boyanın en önemli özelliklerinden biri uzun yıllar boyunca sararma ve solma yapmamasıdır. Her zaman ilk günkü parlaklığı ile kullanabilirsiniz. Bu boya ışıkla kendi kendini temizleyebilen Fotokatalitik özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde güneş ışığı vurdukça boya kendi kendini temizleyebilir. Hiçbir koku barındırmayan bu boya çevreye ve insan sağlığına karşı da bir zarar barındırmaz. Yaşam alanlarında her türlü renk seçeneği ile bu boyayı uygulayabilirsiniz. Mila Boya’da bu ürünü en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.
Mila Antibakteriyel boyalar öncelikle bakteri oluşumuna izin vermeyen bir üründür. Uygulandığı yüzeyde küf ve mantar oluşumuna karşı da yüksek dirence sahiptir. Boyanın görünümü ipeksi mattır. Uygulandığınızda yüzeye canlılık kazandırdığını daha ilk katta fark edebilirsiniz. Sararma ya da solma gibi durumlar yaşatmaz. Aynı zamanda iç mekanlarda uzun yıllar estetik bir ortam yaratır. Antibakteriyel boya yüksek örtücülük özelliği vardır. Tek bir kat dahi uygulasanız altta kalan rengi büyük oranda kapatır. Bununla birlikte uygulandıktan sonra yüzeyde çatlama ya da dökülme görülmez. Boya nefes alma yeteneğine sahiptir ve bu özelliği duvardaki rutubeti dışarı atmasına ve rutubet oluşumunu engellemesine yardımcı olur. Sağlık ve çevre açısından bir zararı yoktur. İçeriğinde kanserojen maddeler ve zararlı kimyasallar yer almaz. Yüzeyde ortaya çıkabilecek lekeler kolayca temizlenebilir. Işıkla kendi kendini temizleyen fotoatalitik özelliğine sahiptir. Kokusuzdur ve uygulandığı alanda yüzeyde bir kirlilik olduğunda temizlemesi çok pratiktir.
Antibakteriyel boyanın faydaları arasında öncelikle kolay temizlenebilmesi gelmektedir. Bu boyayı uyguladığınız yüzeyde bir kir ya da leke ortaya çıktığında bir bezle silerek temizleyebilirsiniz. Boyanın diğer bir faydası kanserojen madde ve zararlı kimyasal içermemesidir. Bu özelliği ile her türlü yaşam alanında uygulanabilir. Özellikle çocukların vakit geçirdiği alanlarda tercih edilebilir. Kokusuz olması da bu özelliğini destekler. Antibakteriyel boyanın kendi kendini temizleme özelliği de işlevseldir. Işık gördüğünde boyanın kendi kendini temizleme özelliği bulunur. Örtücülük oranı yüksek olduğu için koyu rengin üzerine bir kat dahi uygulasanız hemen alttaki rengi kapatır ve kusursuz bir görüntü ortaya çıkarır. Antibakteriyel boya bakteri ve küf oluşumuna karşı direnç gösterir. Bu özelliği boyanın her zaman insan sağlığına ve hijyene önem verilen alanlarda işlevsel bir ürün olmasını sağlar.
Antibakteriyel boya özellikleri arasında sadece iç cephelerde uygulanmasıdır. Dış cephelerde uygulamaya uygun olmayan bir üründür. Bu ürünü evlerde, iş yerlerinde, ofislerde, hastanelerde, okullarda ve diğer tüm toplu yaşam alanlarında uygulayabilirsiniz. Antibakteriyel boyalar aynı zamanda beton, brüt beton ve sıva yüzeylerde uygulanabilir. MDF, tuğla, cam tekstili ve boyanabilir duvar kağıtları üzerinde de tutar. Ek olarak eski boyalı yüzeylerde ve betopan yüzeylerde de uygulanabilir. Bu ürünü saten alçı, macun çekilmiş ve alt yapısı tamamlanmış olan yüzeylerde de uygulayabilirsiniz. Bu yüzeylerde yüksek dekoratif performans elde edilmesini sağlar.
İç cephe boyaları seçmek istiyorsanız tercihleriniz Mila Boya’da çok farklı olabilir. Mila Boya her türlü ihtiyaç ve talebe uygun yenilikçi iç cephe boyaları satışa sunmaktadır. Ürünlerimiz arasında antibakteriyel boyalar da bulunmaktadır. Her boyanın kendine has özellikleri bulunur. Antibakteriyel boyalar bakteri oluşumuna engel olması ile diğer boyalardan farklıdır. Aynı zamanda kolay temizlenebilir ve kendi kendini temizleme özelliği bulunur. Antibakteriyel boyanın küfe karşı direnç, yüksek kapatıcılık gibi bazı öne çıkan özellikleri de bulunur. Tercihlerinize göre farklı bir boya türünü de her zaman Mila Boya koleksiyonunda bulabilirisniz.
Antibakteriyel boyalar yaşam alanlarında uygulanabilecek bir son kat cephe boyasıdır. Mila Boya’nın satışa sunduğu tüm iç cephe boyaları güvenlidir. Bu boyanın içeriğinde zararlı bir kimyasal ya da kanserojen bir madde bulunmaz. Bu özelliği ile güvenlik açısından hiçbir olumsuzluğu yoktur. Mila antibakteriyel iç cephe boyası aynı zamanda çevre dostu bir üründür. Çevreye ve insan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Sorunsuz şekilde iç mekanlarda uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda kolayca temizlenebilen bir üründür. İç cephelerde evlerde ve toplu yaşam alanlarında uygulayabilirsiniz. Bakteri oluşumun engellediği için sağlık açısından çok işlevsel bir boyadır. Aynı zamanda küf ve mantar oluşumuna karşı da yüksek direnci bulunan bir üründür.
Antibakteriyel boya fiyatları hakkında bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Mila Boya her zaman sizlere en kaliteli iç cephe boyalarını en uygun fiyatlarla sunmaktadır. Antibakteriyel boya diğer iç cephe boyalarına göre teknik özellikleri sebebiyle yüksek maliyetli olabilir. Boyanacak alanın büyüklüğüne göre kullanmanız gereken boya miktarı farklı olabilir. Antibakteriyel boya 15 lt olarak satışa sunulduğunda daha uygun fiyatlıdır. Aynı zamanda daha fazla alan boyayacaksanız 20 litre seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Kaliteli bir iç cephe boyasına ihtiyacınız varsa hemen web sitemizi ziyaret ederek fiyat bilgisi alın. Aynı zamanda indirim ve size özel fırsatlar hakkında da firmamızdan bilgi alabilirsiniz.
Antibakteriyel boya işlemini yapacaksanız kendiniz de uygulayabilirsiniz. Antibakteriyel boyanın kendine has bazı uygulama teknikleri ve uyarıları vardır. Diğer boyalara benzer şekilde uygulansa da belirli durumlara dikkat ederek bu ürünü kolayca uygulayabilirsiniz. İç cephelerde estetik bir boya uygulaması yapmak istiyorsanız antibakteriyel boyayı belirtilen uyarı ve adımlara uygun olarak yapabilirsiniz. Doğru ürün ve tekniklerle yaşam alanlarınızda bu ürünü son kat cephe boyası olarak sorunsuz şekilde uygulamanız mümkün olabilir.
Antibakteriyel iç cephe boyası uzun ömürlü bir üründür. Bu boya kolay temizlenebildiği için her zaman yüzeyde canlılık ve estetik bir görünüme sahip olur. Bakımı doğru yapıldığında ve yeterli kat sayısı uygulandığında iç mekanlarda olumsuzluklara maruz kalmazsa uzun yıllar boyunca ilk günkü performansla antibakteriyel boyanızı kullanabilirsiniz. Uygun yöntemlerle yapılan ve temizlik işlemleri de düzenli olarak yapılan antibakteriyel boyaların 5-10 yıl arasında sorunsuz kullanımı olabilir. Kullanım süresi sizin bakım ve temizliğini yapmanızla ilgilidir. Buna göre süre uzayabilir ya da kısalabilir.
Antibakteriyel iç cephe boyasının temizlik işlemlerini nasıl yürütmeniz gerektiği de merak konusu olabilir. Bu boyanın uzun ömürlü ve estetik görünümde kullanımı için temizlik işlemini de düzenli olarak yapmanız gerekiyor. Antibakteriyel boyalar kolay temizlenebilen, temizlik işleminin zor olmadığı boyalardır. Bu boyanın en önemli özelliklerinden biri Fotokatalitik özelliğine sahip olmasıdır. Bu özellik boyanın ışıkla kendi kendini temizlemesini sağlar. Buna rağmen yine de bir leke ve kir oluşumunda sizler de boyalı yüzeyi temizlemelisiniz. Bu boya tam silinebilir bir üründür. Üzerindeki her türlü oluşumda nemli bir bez yardımıyla boyayı silebilirsiniz. Sildikten sonra boya ilk uyguladığınız andaki görünümüne geri dönecektir. Temizlik işlemlerini düzenli olarak yaparsanız boyayı daha uzun süre sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.
Antibakteriyel boyayı nasıl uygulayacağınızı merak ediyorsanız, temizleme süreçleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Mila Akademi sizler için gerekli eğitimleri veriyor. Bu eğitimlere katılarak Mila antibakteriyel boya hakkında istediğiniz bilgileri alabilirsiniz. Antibakteriyel iç cephe boyası hakkında daha detaylı bilgi almak için bulunduğunuz şehirdeki Mila Boya şubelerine ve satış noktalarına da başvurabilirsiniz. Aynı zamanda iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşarak uzmanlarımızdan bilgi de alabilirsiniz.
Antibakteriyel boya uygulaması da diğer boyalara göre benzerdir. Ancak bazı uygulama farklılıkları da söz konusu olabilir. Öncelikle bu boyayı uygulayacağınız yüzeyin temiz olması gerekiyor. Yüzeyde toz, kir gibi yabancı her türlü maddenin temizlenmesi gerekir. Aynı zamanda yüzeyin kuru olan yabancı maddelerden de arındırılması gerekiyor. Boyayı uygulamadan evvel yüzeyde ortaya çıkan bozuklukları da onarmanız gerekiyor. Yüzeyde gerekli alanlara macun işlemini yapmalısınız. Daha sonra pürüzsüz bir yüzey elde etmek adına zımpara kullanmalı ve astarlama işlemini yaparak alt boyanın üzerine son kattan önce bir kat uygulamalısınız. Aynı zamanda alt yüzey işlemlerini tamamını yapmalısınız. Antibakteriyel boyayı daha sonra son kat boyası olarak uygulayabilirsiniz. Uygulama işlemini yerine getirmeden evvel macunlu alçı kullanmanızı öneriyoruz. Emici bir yüzeye uygulama yapacaksanız şeffaf izoastar kullanmanız doğru olacaktır. Astar uygulamasını yaptıktan sonra bir süre kurumasını bekleyin. Ardından iki kat halinde rulo ve fırça kullanarak boyayı iç cephelerde uygulayabilirsiniz. Mükemmel uygulama için ortam ve yüzeyin 5-30 derece arasında sıcaklıkta olması gerekiyor. Uygulama sonrası boyanın kurumasını bekleyin. Son olarak koruma adına cila uygulaması da yapabilirsiniz.
Antibakteriyel boyalar uygulandıktan sonra belirli bir kuruma süresi de bulunur. Bu boyayı uyguladıktan sonra birden fazla kat atacaksanız her kat arasında belirli süre beklemeniz gerekiyor. Son kat uygulamasını yaptıktan sonra da ekstra bir kuruma ve sertleşme için bekleme süresi bulunmaktadır. Mila Boya antibakteriyel iç cephe boyası 20 derecenin üzerinde ve %50 nem oranında 1-3 saat arasında kurumaktadır. Sıcaklık arttıkça kuruma süresi daha kısa olmaktadır. Sıcaklık düştükçe de kuruma süresi daha da yükselir. Ara kat uygulaması sonrası diğer katı atmak için 1-3 saat kadar beklemeniz gerekiyor. bu süre sonunda yüzeyi kontrol ederek tamamen kuruma gerçekleştiyse diğer kat için uygulama işlemini yerine getirebilirsiniz. Son kat boyayı uyguladıktan sonra boyanın kuruması ve sertleşmesi için 48 saat kadar beklemeniz gerekmektedir. Bu süre sonunda boya bünyesel olarak kurur ve gerekli sertliğe ulaşarak son görünümünü alır.
Antibakteriyel boyanın saklama koşulları da önemlidir. Öncelikle satın aldıktan sonra doğru koşullarda ve ambalajında 2 yıl kadar sorunsuz şekilde saklayabilirsiniz. Bu süre boyunca kapağını açık bırakırsanız boya özelliklerini koruyamayabilir. Boyanın saklanacağı ortamın serin ve kuru olması gerekiyor. Nemli olmayan ve belirli bir serinlikte olan ortamlarda muhafaza etmelisiniz. Aynı zamanda direkt güneş ışığı görmemelidir. Direkt güneş ışığına uzun süre maruz kalırsa etkisi bozulabilir. Aynı zamanda don olaylarına karşı da korumanız gerekiyor. Antibakteriyel iç cephe boyasını uyguladıktan sonra boya kaldıysa tekrar kapağını kapatarak 2 yıla kadar uygun koşullarda saklamaya devam edebilirsiniz. Sonra ihtiyaç halinde ambalaj kapağını açarak tekrar aynı şekilde uygulayabilirsiniz.
Antibakteriyel boyayı kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler bulunuyor. Öncelikle boya cildinizle temas ederse alerjen özelliklerden dolayı duyarlılık artabilir. Bu nedenle cilde temas etmemesine özen göstermelisiniz. Boyanın çocukların kullanmaması gerekiyor. Bu nedenle çocukların erişimi olmayan yerlerde saklamalısınız. Boya uygulaması sırasında gaz, duman, aerosol ve buharı teneffüs etmemeniz gerekiyor. Maruz kaldığınızda hemen ortamı havalandırmalı ve temiz hava almalısınız. Boya uygulaması sırasında cilt temasına engel olmak için uygun özelliklere sahip koruyucu bir eldiven kullanabilirsiniz. Boyanın yanlışlıkla yutulması halinde hemen bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Bu durumda ambalaj ve etiketi doktora göstermeniz doğru tanı ve tedavi için gereklidir. Boyanın uygulanması sırasında beklenen etkiyi göstermesi ve göz alıcı bir yüzey oluşturması için yüzeyin temizliğinin iyi yapılması gerekir. Aynı zamanda boyanın astarlama uygulaması başarılı olmalı ve gerekli kat sayısında işlem yapılmalıdır.
Mila Boya her türlü ihtiyaca yönelik ürünleri sizlere sunuyor. İç cephe boyası olarak satın almak istediğinizde farklı boyutlarda ürün satışımız bulunuyor. Sadece küçük bir odayı veya duvarı boyayacaksanız 3.5 kg antibakteriyel iç cephe boyası satın alabilirsiniz. Daha büyük ihtiyaçlarınız için 10 litrelik kovada satışlarımız da bulunmaktadır. Antibakteriyel tavan boyası 20 kg olarak da satışa sunuluyor. Bu boyayı hem duvar hem de iç yüzey tavanlarında uygulayabilirsiniz. Boyayacağınız alan büyükse 20 kg’lık ürünü tercih ederseniz sizin için daha ekonomik olacaktır.
Mila antibakteriyel boyanın uygulama öncesinde mutlaka doğru şekilde hazırlanması gerekiyor. Kusursuz bir boyama işlemi yapmak ve boyanın doğru şekilde nüfuz etmesini sağlamak için hazırlama sürecinde boyayı açın ve iyice karıştırın. Her katta belirli hazırlık süreçleri bulunur. Boyayı zeminin durumunu da dikkate alarak ilk katta %30 ve %50 arasında su ilave ederek inceltmeniz gerekiyor. İkinci kat uygulamasını yapacaksanız inceltme işleminde %10 ve %20 arasında bir su ilavesi yapmanız gerekiyor. Gerekli su ilavesinden sonra boyayı iyice karıştırarak homojen bir hale gelmesini sağlayın. Daha sonra boyayı hemen duvarlarınıza uygulayabilirsiniz.
İç cephelerde yapılan boya uygulamalarında özellikle kokulu olup olmadığı da merak konusu oluyor. Mila Boya her zaman sizleri düşünerek üretim yaptığı için antibakteriyel boyalar kokusuz olarak satışa sunulmaktadır. Bu boyayı uygularken ya da uygulama sonrası ortamda bir koku duymazsınız. Bu özelliği ile de hem çevreye hem de insan sağlığına dost olan bir üründür.
Antibakteriyel temizlik boyası uygulaması kapatıcılık özelliği yüksek bir üründür. Bu nedenle kapatma işleminde etkiyi görebilmek için az sayıda kat yapsanız dahi etkili olmaktadır. Ancak en iyi görünüm ve başarılı boyama uygulaması için 2 kat yapılması önerilir. Sizler talep ve ihtiyaçlarınıza göre daha fazla sayıda kat uygulaması da yapabilirsiniz.
Ürünlerimizle ilgili fiyat teklifi almak istermisiniz ?