Akrilik Dış Cephe Boyası

Akrilik kopolimer esaslı mat ve düz görünümlü son kat dış cephe boyasıdır.
Yağmur nem güneş ışığı gibi her türlü atmosferik koşullara karşı dayanıklıdır. Yüksek örtücülük gücüne sahiptir. Çatlama ve dökülme yapmaz. Nefes alma kabiliyeti sayesinde duvardaki rutubeti dışarı atar. Sağlığa ve çevreye zararsızdır. İçeriğinde kanserojen maddeler bulunmaz. Kabarma ve dökülme yapmaz yüksek kapatma gücüne sahip olup özenle hazırlanmış renkler ile yapıların dış cephelerinde kalıcı dekoratif ve güzel bir görünüm sağlar. Neme ve suya dayanıklı, alkali ve kimyasal direnci yüksektir.
Uygulama yapılacak zeminin her türlü toz, kir, yağ ve pisliklerden arındırılarak temiz ve kuru hale getirilir. Önceden boyanmış yüzeylerde varsa kabarmış eski boyalar temizlenir. Yüzeyin emiciliğini gidermek ve zemini sağlamlaştırmak ve boya sarfiyatını azaltması amacıyla yüzey izo astar ile doyurulur.
Brüt beton, düz veya pürüzlü her cins sıvalı, mineral esaslı yüzeylerde, rengini kaybetmiş kendini taşıyabilen, akrilik ve silikon esaslı eski boyalı yüzeylerde, dekoratif ve koruyucu olarak güvenle kullanılabilir.
Boyanın kuruma süresi +20°C de (nem oranı % 50 iken) 1-3 saattir. Bünyesel kuruma ve sertleşmesi 48 saattir.
Normal düz yüzeyler için 1 m² sarfiyatı; 0.300-0.400 kg/m² dir. Düz olmayan yüzeylerde zeminin durumuna göre sarfiyat artar.
5 KG, 10 KG, 20 KG Plastik Kova
Ürünlerimizle ilgili fiyat teklifi almak istermisiniz ?